TURNAJ PRÍPRAVIEK V TRNAVEJ HORE

V pondelok 26. júna 2017 vyrástla na ploche multifunkčného ihriska v areáli Základnej školy Trnavá Hora malá florbalová aréna, ktorá sa stala dejiskom turnaja žiakov 1. stupňa ZŠ v školskom florbale.

Domáce Trnavohorské svište v ňom privítali vrstovníkov z CVČ Cvrček v Kremnici a zo Základnej školy Š. Moysesa v Žiari nad Hronom. Hralo sa v rozostavení traja hráči v poli a jeden brankár a povolená bola prítomnosť jedného piataka na ihrisku. Okrem vzrušujúcich vzájomných zápasov si chlapci zmerali sily aj v disciplíne, v ktorej boli odkázaní len na svoju šikovnosť a to v súbojoch proti brankárom v samostatných nájazdoch. Výbornú atmosféru dotvárala aj skvelá divácka podpora žiakov. Tí bezpochyby prispeli k celkovému víťazstvu našich Svišťov po výhre nad Kremnicou a po vyrovnanom súboji s družstvom zo Žiaru nad Hronom. Naši v rozhodujúcom zápase dve minúty pred koncom zachránili remízu a tešili sa tak zo zisku pohára za víťazstvo v turnaji.Podujatie pre deti pripravil florbalový klub Trnavohorské svište, obec Trnavá Hora a Základná škola v Trnavej Hore. Florbalové mantinely zapožičalo mesto Kremnica.

VÝSLEDKY TURNAJA

Zápasy

TRNAVOHORSKÉ SVIŠTE - CVČ Cvrček Kremnica 5:3 (2:1,2:2,1:0), Góly: Šimon Dobrovodský 5 - P. Schmidt, M. Schmidt, Štít (vl.)

ZŠ Š. Moysesa Žiar nad Hronom - CVČ Cvrček Kremnica 4:7 (1:3,1:1,2:3), Góly: Gallo 2, Chudoba 2 - Matúška 4, Schmidt M. 2, Schmidt P.

ZŠ Š. Moysesa Žiar nad Hronom - TRNAVOHORSKÉ SVIŠTE 2:2 (1:1,0:0,1:1), Góly: Chudoba 2 - Mirko Ivan 2

Konečné poradie

1. TRNAVOHORSKÉ SVIŠTE, 2, 7:5, 3b
2. CVČ Cvrček Kremnica, 2, 10:9, 2b
3. ZŠ Š. Moysesa Žiar nad Hronom, 2, 6:9, 1b

Individuálne ocenenia

Najlepší samostatný nájazd: František Matúška (CVČ Cvrček)
Najlepší strelec: Šimon Dobrovodský, 5 gólov (Trnavohorské svište)
Najlepší brankár: Tomáš Daniel (ZŠ Š. Moysesa ZH)
Najužitočnejší hráč: Patrik Schmidt (CVČ Cvrček)ZŠ TRNAVÁ HORA          OBEC TRNAVÁ HORA          O FLORBALE           PRAVIDLÁ ŠKOLSKÉHO FLORBALU          SZFB           PRIDAJ SA K NÁM